Aktualności

Jaką pompę do ścieków wybrać?

W momencie, gdy nasza przestrzeń znajduje się niżej niż poziom kanału ulicznego, niezbędnym wyposażeniem, który pomoże podnieść ścieki do odpowiedniej wysokości jest specjalna pompa.

Co to jest pompa wielostopniowa?

W momencie, gdy niemożliwe lub nieopłacalne staje się podłączenie do sieci wodociągowej zaczynamy poszukiwać alternatyw, jakimi są pompy. Mało kto jednak wie, że istnieje kilka typów tego rodzaju urządzeń, które pozwalają nam łatwo i bezpiecznie zaopatrywać się w wodę.

Czy zdecydować się na pompę głębinową?

Alternatywą dla podłączenia się do sieci wodociągowej jest wykopanie studni głębinowej, która zaopatrzy nasz budynek w wodę. Są oczywiście sytuacje, w której nie mamy możliwości wyboru, jakim sposobem będziemy ją pozyskiwać, ponieważ gospodarstwo znajduje się w dużej odległości od zabudowy miejskiej, co jest równoznaczne z niemożnością podłączenia się do sieci wodociągowej. Jednak, w pozostałych przypadkach, czy zdecydować się na pompę, czy jednak podłączyć się do miejskiej sieci? O tym przeczytają Państwo w naszym artykule – zapraszamy!

ABC łączenia kabli do pomp głębinowych

Montaż pompy głębinowej może nierzadko przyprawić o zawrót głowy. W tym artykule przedstawiamy kilka porad dotyczących łączenia kabli w przypadku tego rodzaju urządzeń. Okazuje bowiem, że kwestia przewodów w przypadku pomp głębinowych nie jest wcale taka oczywista. Do wielu z nich okablowanie nie jest dołączane. Dzięki temu cena wyjściowa jest niższa, a ponadto nierzadko producent może nie wiedzieć na jakiej głębokości użytkownik chciałby swoją pompę zamontować.