Pompy ściekowe z rozdrabniaczem. Kiedy warto je stosować?

Jednym z rodzajów urządzeń stosowanych zarówno w prywatnych domach, jak i przemyśle są pompy ściekowe. Ich zadaniem jest przetłaczacie cieczy na wyższy poziom, umożliwiając im odpływ do instalacji i zapobiegając nieprzyjemnym zapachom.

Jednym z najczęściej stosowanych rozwiązań są pompy z rozdrabniaczem, które wyposażone zostały w specjalny system tnący, którego celem jest zwiększenie efektywności przetłaczania i transportowania ścieków w instalacji.

Kiedy stosować pompy z rozdrabniaczem?

Tego rodzaju urządzenia swoje zastosowanie mają przede wszystkim w sektorze wodno-kanalizacyjnym. Pozwalają one na rozdrobnienie zanieczyszczeń o strukturze włóknistej, które bez mechanizmu tnącego mogłyby powodować różnego rodzaju zastoje i osady, które w efekcie prowadzą do zapychania się instalacji oraz wydzielania nieprzyjemnych zapachów.

Pompy ściekowe z rozdrabniaczem najczęściej stosowane są w obiektach lub pomieszczeniach sanitarnych, których różnica poziomów terenu jest zbyt duża. Wykorzystywane są przede wszystkim w kuchniach, restauracjach, barach i innych lokalach gastronomicznych w celu rozdrobnienia ścieków w postaci resztek jedzenia i innych zanieczyszczeń. Dużą popularnością cieszą się także we wszelkiego rodzaju placówkach medycznych, toaletach publicznych, hotelach oraz kempingach, gdzie nie mamy szczegółowej kontroli nad tym, co trafi do instalacji. Dzięki nim z łatwością można uniknąć problemów z drożnością rur. Urządzenia te mają swoje zastosowanie także do przetłaczania szlamu i gnojowicy, dlatego wykorzystuje się je także w gospodarstwach rolnych oraz hodowlach zwierząt.

Tego rodzaju urządzenie, poza samym mechanizmem tłoczącym, wyposażone jest w specjalny system tnący, wykonany z najwyższej jakości stali narzędziowej. Materiał ten jest w pełni odporny na korozję oraz ścieranie, dzięki czemu gwarantuje skuteczność i bezawaryjność zarówno noży, jak i samej tarczy. Pompy ściekowe, dzięki swojej budowie, mogą być stosowane w przestrzeniach o nierównomiernej budowie terenu. Sprawdzą się także w przypadku instalacji, w których odległość transportowa wynosi więcej niż 300 metrów, a wysokość przetłoczenia jest wyższa niż 12 metrów.