Tania pompa głębinowa - czy to się opłaca?

Posiadacze studni, mogą wybrać pompę głębinową do pobierania czystej wody, tak aby zasilać w nią dom, ogród czy pola uprawne. Wybór odpowiedniego sprzętu, który tę wodę będzie pobierał nie jest jednak wbrew pozorom tak prostą sprawą. Jednym z kryterium decydującym o tym, jaką kupimy pompę głębinową, jest jej cena.

Czy jednak warto postawić na tańszą, czy raczej droższą wersję?

Odpowiedź na to pytanie znajdziesz w przygotowanym przez nas artykule. Tanie pompy głębinowe to nie zawsze dobry wybór Wiele ludzi rozpatruje zakup tego urządzenia w perspektywie oszczędności. Dlatego też właściciele studni stawiają na tańsze modele. Jest to jednak przysłowiowy “strzał w kolano”. Trzeba pamiętać, że aspekt oszczędnościowy pomp głębinowych nie opiera się na ich cenie zakupu, ale możliwości pobierania darmowej wody – ze studni, nie z sieci. Tańsze pompy głębinowe wyprodukowane zostały z mniej trwałych materiałów, można więc się spodziewać z ich strony częstszych awarii. Czy droższa pompa głębinowa to jej wyższa jakość? Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, ponieważ tak naprawdę wszystko zależy od materiałów i technologii wykorzystywanych w produkcji urządzenia. Nie ma co jednak oczekiwać od niższej półki cenowej wyższej jakości. Jeśli chcesz, aby Twoja pompa głębinowa pracowała bezawaryjnie i służyła przez długi czas, warto skoncentrować się na droższych modelach. Pamiętaj przy tym o zwróceniu uwagi na pozostałe parametry, tak aby wyższa cena faktycznie współgrała z wyższą jakością.

Na co przede wszystkim zwrócić uwagę?

Pomimo tego, że nie ma co oczekiwać od tańszych modeli niezawodności, to jednak to nie cena decyduje o tym, czy dane urządzenie jest lepsze, czy gorsze. Warto przede wszystkim „sprawdzić” wiarygodność producenta. O tym mogą mówić liczne certyfikaty, a także pozytywne rekomendacje dotychczasowych użytkowników wybranych pomp głębinowych. Warto przejrzeć ofertę wielu producentów: zapoznać się z jakich materiałów są one wykonane, porównać sprawność silników, zainteresować się rodzajami skrzynek startowych i zabezpieczających, a także możliwością współpracy z przetwornicą częstotliwości oraz dokładnie określić zakres i czas trwania gwarancji, tak aby wybrać model najlepiej spełniał Twoje oczekiwania. Niemniej na zakup pompy głębinowej o dobrej jakości warto przeznaczyć około 1000-2000 zł.